کدخبر : 10910 تاریخ انتشار :
A

ویدیو | رقص یا ترکه بازی؛ هادی چوپان دنبال چیست؟

ویدیویی جدید از هادی چوپان منتشر شده که او را در حال انجام حرکات موزون در باشگاه نشان می‌دهد.

به گزارش ورزش 360، هادی چوپان، قهرمان پرآوازه بدنسازی ایران که با موفقیت‌هایش در مسترالمپیا تبدیل به یکی از چهره‌های بین‌المللی شده، این روز‌ها تمریناتش را برای تکرار درخشش در همین تورنمنت از سر گرفته است.

هادی در همین مسیر، گهگاهی ویدیو‌های سرگرم کننده‌ای هم در فضای مجازی‌اش منتشر می‌کند که برگرفته از روحیات متفاوت او است. مثلا تصویری از رقصیدن جالب او با کودک خردسالش. به غیر از این مورد، به تازگی ویدیویی دیگر از هادی چوپان منتشر شده که او ظاهرا دوباره در حال انجام حرکات موزون است، ولی نکته اینجاست که هادی تبلیغ کننده یک سنت قدیمی در مراسم عروسی قشقایی‌ها است: ترکه بازی.

در این مراسم قدیمی که به وفور در عروسی‌های سنتی استان فارس دیده می‌شود دو نفر با آهنگ مشابه با همین آهنگی که چوپان روی آن مشغول هنرنمایی است و یا با ساز و نقاره، هنرهایشان را نشان می‌دهند. اولی چوب کوتاهی در دست دارد که باید به پا‌های رقیبی برسد که با چوب بلندی از حمله مهاجم جلوگیری کند. این رسم و آیین از دیرباز هنر دو فرد مذکور که به نوبت باید جایشان را با دیگری عوض کنند نشان می‌داده هرچند که همیشه هم همه چیز خوب پیش نمی‌رود و بعضا برخورد شدید چوب به پای رقیب باعث به وجود آمدن تنش هم شده است. 

منبع فرارو
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار