کدخبر : 14819 تاریخ انتشار :
A

ویدیو | یونانی‌ها برای حسن یزدانی دام انداختند

در فاصله کمتر از یک ماه به آغاز المپیک چهره مدعیان این آوردگاه بزرگ ورزشی کاملا مشخص شده است.

به گزارش ورزش 360، مسابقات کشتی المپیک از روز ۱۵ تا ۲۱ مردادماه در شهر پاریس برگزار و کشتی ایران با ۱۱ نماینده در این آوردگاه بزرگ یکی از مدعیان جدی کسب مدال در اوزان مختلف به شمار می‌رود. گوش‌شکسته‌های ایرانی در بخش فرنگی ۶ سهمیه و در آزاد پنج سهمیه کسب کرده‌اند.

مهدی محسن نژاد، سعید اسماعیلی، امین کاویانی‌نژاد، علیرضا مهمدی، محمد هادی ساروی و امین میرزازاده نمایندگان کشتی فرنگی ایران در المپیک به شمار می‌روند. همچنین رحمان عموزاد خلیلی، یونس امامی، حسن یزدانی، امیرعلی آذرپیرا و امیرحسین زارع در کشتی آزاد به روی تشک خواهند رفت.

یکی از مبارزات مهم و حیاتی برای کشتی ایران، رقابت‌های وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد است؛ جایی که حسن یزدانی اکنون مدعی اول این وزن به شمار می‌رود و پیکار سختی با نامدارانی مانند عظمت دولتبکوف قزاق، مایلس امینه سن مارینویی، آرون بروکس آمریکایی، ارسلان باگایف روسی و عثمان مگمدوف از جمهوری آذربایجان دارد. در این وزن همچنین داورن کوروگلیف حضور دارد. این آزادکار روسی‌الاصل برای تیم ملی یونان به میدان خواهد رفت.

سایت اتحادیه جهانی کشتی با بررسی مدعیان این وزن نوشت: کشتی‌گیر روسی الاصل یونان ۳۲ سال سن دارد و این المپیک آخرین شانس وی برای کسب مدال به شمار می‌رود.

کوروگلیف از روس‌های پرشمار کشتی جهان به شمار می‌رود که اکنون تابعیت یونانی گرفته تا بتواند در واپسین‌ سال‌های ورزش خود یک عنوان درخور توجه المپیکی را کسب کند. البته این کشتی‌گیر سابقه رویارویی با حسن یزدانی را دارد اما او نیز به مانند سایر روس ها نتوانست از کارزار رقابت با کاپیتان ایران پیروز خارج شود.

در وزن ۸۶ کیلوگرم ناشناخته‌ترین چهره آرون بروکس آمریکایی است که با حذف دیوید تیلور نامدار اکنون به یکی از پدیده‌های کشتی جهان تبدیل شده است. اگر بروکس را حریف ناشناخته یزدانی قلمداد کنیم باید گفت که به جز این جوان آزادکار دیگر مدعیان این وزن سابقه باخت برابر یزدانی را در کارنامه دارند و بیشتر باخت‌های آنها با امتیاز عالی بوده است. آخرین باخت یک مدعی به یزدانی در مسابقات بوداپست بود که عظمت دولتبکوف را ۱۰ بر صفر شکست داد.

قهرمان قزاق در حالی برابر یزدانی حرفی برای گفتن نداشت که در ۲ تقابل دیگر برابر علیرضا کریمی در قهرمانی سال ۲۰۲۳ آسیا و هادی وفایی‌پور در مسابقات قهرمانی ۲۰۲۴ آسیا را شکست داد.

 

منبع ایرنا
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ورزش ۳۶۰ هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار