کدخبر : 15123 تاریخ انتشار :
A

ویدیو | بهترین سیو تاریخ کشور ترکیه!

مرت گونوک، دروازه‌بان ترکیه، در آخرین لحظات بازی مقابل اتریش دروازه تیمش را نجات داد و برتری ترکیه را حفظ کرد.

به گزارش ورزش 360، تیم ملی فوتبال ترکیه به لطف سیوی که مرت گونوک انجام داد که بهترین سیو رقابت‌های یورو تا به امروز بوده، به مرحله بعدی صعود کرد.

تیم‌های ترکیه و اتریش در دور یک هشتم نهایی یورو 2024 در ورزشگاه ردبول آرنا لایپزیش به مصاف هم رفتند و در بارش شدید باران ترکیه 2-1 برنده شد و صعود به یک چهارم نهایی را جشن گرفت.

ترکیه بازی را با گل مریح دمیرال در دقیقه یک شروع کرد و نیمه اول را با ارائه عملکردی تهاجمی روی دروازه اتریش به پایان رساند. شاگردان وینچنزو مونتلا با انگیزه زیاد در نیمه دوم بازی را شروع و دنبال کردند.

این روحیه به آن‌ها اجازه داد تا در دقیقه 59 هم توسط دمیرال به گل برسند و فاصله با اتریش را افزایش بدهند. این فاصله البته خیلی زیادی طول نکشید و اتریش موفق شد در دقیقه 66 توسط گرگوریش یکی از گل‌ها را جبران کند.

بعد از این گل بازی فقط در دست ترکیه نبود و اتریش برای کسب تساوی تلاش بیشتری نشان می‌داد که باعث می‌شد فرصت‌های بیشتری روی دروازه حریف خود ایجاد کنند.

ترکیه که با دفاع حساب شده از برتری خودش محافظت می‌کرد در لحظات پایانی بازی فاصله خیلی کمی با دریافت گل دوم و کشیده شدن بازی به وقت‌های اضافی را داشت که گونوک فرشته نجات آن‌ها شد.

برای این بازی 4 دقیقه وقت اضافه اعلام شده بود که در آخرین لحظات این وقت، ترکیه در جام ماند و بدون دریافت گل به مرحله بعدی رسید. اتریش آخرین تلاش‌ را به سمت دروازه ترکیه انجام داد که ارسال بلند از خط دفاعی ابتدا دفع شد.

این توپ در نزدیکی محوطه جریمه با یک ارسال دیگر به سمت دروازه برگشت که مدافعان ترکیه غافلگیر شده و بومگارتنر موفق شد با ضربه سر شانس گلزنی خود را امتحان کند.

ضربه سر بومگارتنر در فاصله سه قدمی با گونوک به زمین برخورد کرد و سپس دروازه‌بان ترکیه با شیرجه تک دست موفق شد آن را به بیرون هدایت کند. واکنش سریع گونوک در این لحظه بسیار قابل توجه بود که توانست یک سیو در حد کلاس جهانی داشته باشد و مانع از گلزنی حریف شود.

او بدون شک بهترین سیو جام تا به امروز را انجام داده و با واکنش به موقعی که داشت مانع از ثبت گل تساوی اتریش و رفتن بازی به وقت‌های اضافه شد که امکان داشت شانس صعود کشورش را دستخوش تغییر کند.

نمایش امشب گونوک بار دیگر تاثیر در اختیار داشتن یک دروازه‌بان آماده به خصوص در تورنمنت‌های حساس را نشان داد و وینچنزو مونتلا بیش از همه خوشحال است که از این دروازه‌بان 35 ساله در ترکیب تیمش استفاده کرده است.

این ژست مرت گونوک در پایان دیدار امشب است که به حق او تماما شایسته چنین خوشحالی از صمیم قلبی است.

از شب گذشته همه درباره سیو دیوگو کاستا مقابل بنیامین ششکو و سپس سه ضربه پنالتی که مقابل اسلوونی مهار کرد صحبت می‌کردند اما از امشب همه درباره سیو تک دست بی نظیر گونوک صحبت خواهند کرد که یک کلاس آموزشی برای دروازه‌بان‌ها خواهد بود.

تاثیر مهار او اینجا مشخص می‌شود که امکان داشت ترکیه امشب به جای صعود به دور بعدی در ورزشگاه ردبول آرنا با جام خداحافظی می‌کرد. مأموریت گونوک تمام نشده و دروازه بشیکتاش باید روز شنبه از دروازه تیمش مقابل مهاجمان هلند محافظت کند تا شانس صعود به نیمه نهایی را به چالش بکشد.

منبع ورزش3
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ورزش ۳۶۰ هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
ارسال نظر

پربیننده ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    آخرین اخبار